Stąd też potrawy osoby mających trudności w połykaniu powinny mieć odpowiednią konsystencję, dostosowaną do poziomu dysfagii danego pacjenta.Posiłki, które przygotowujemy dla chorego z trudnościami z przełykaniem, powinny być miękkie, rozdrobnione, o konsystencji gładkiej papki, aby ułatwić połykanie. Produkty zbożowe, takie jak pieczywo, biszkopty, można podawać choremu uprzednio namoczone w mleku, w naparze z herbaty lub w bulionie.Zważając na powyższe w sytuacji kiedy mamy do czynienia z tabletkami, które mogą podczas spożycia prowadzić do zadławienia, należy rozważyć ich kruszenie i podaż w formie płynnej.Sama czynność kruszenia nie należy do najprzyjemniejszych czynności i bardzo często przysparza problemów osobom starszym, opiekunom, a nawet personelowi medycznemu. Szczególnie ostatniej grupie, które przygotowują od kilkudziesięciu do kilkuset porcji tabletek codziennie.

Kruszenie niektórych tabletek jest niezbędne również w przypadku żywienia przez zgłębnik żołądkowy (sondę żołądkową ) lub żywienia dojelitowego, kiedy to posiłki dostarczane są do jelita za pomocą przeskórnej gastrostomii tzw. PEG’a. Obie metody są stosowane zarówno w Szpitalach, ośrodkach opieki długoterminowej, ośrodkach geriatrycznych oraz opiece domowej.

Kruszenie tabletek najczęściej stanowi czynność manualną, która wymaga wysiłku fizycznego ale też dużej koncentracji aby odpowiednio przygotować lek. Zachowując jego gramaturę w celu podania odpowiedniej dawki. Obecnie istnieje wiele urządzeń, które ułatwiają tę czynność.

Zaburzenia połykania – doznaje ich wiele osób i często w czasie leczenia wiąże się to z koniecznością podania drogą doustną leków w postaci tabletek lub kapsułek.

Najczęściej wynika to z braku dostępności leków w postaci płynnej.

Zaburzenia połykania (dysfagia) – utrudnione i nieprawidłowe przechodzeniu pokarmów, napojów, połykanych leków lub śliny z jamy ustnej – do gardła, przez przełyk aż do żołądka. W trakcie przełykania dana substancja może powodować zachłyśnięcia oraz przedostawać się do układu oddechowego. Nawet zagrażając życiu! Zmagając się z trudnościami z przełykaniem chory odczuwać może dyskomfort oraz ból.

Zaburzenia połykania występują u wielu osób w przebiegu chorób m. in.

  • stwardnienie rozsiane,
  • miastenia,
  • choroby nerwowo-mięśniowe,
  • choroby nowotworowe,
  • choroba Parkinsona.

Adres siedziby firmy

Respirea Tomasz Żądło

ul. Fordońska 431/U2

85-790 Bydgoszcz

NIP 645-227-56-55

O nas:

Zaufanie i partnerskie podejście - tylko dzięki wzajemnemu zrozumieniu można budować długotrwałe, dobre kontakty biznesowe z wzajemną korzyścią dla obu stron. Szczególnie preferujemy otwarty model współpracy z ukierunkowanie na potrzeby Klienta.

 

Kontakt:

tel.: +48 572 015 200

e-mail: biuro@respirea.pl

kruszarka tabletek, żel do połykania
kruszarka tabletek
kruszarka tabletek

Strona www stworzona przez  starttu.pl